Berlin Almanya’da 1 Yıl AGH (2)

Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Almanya’nın Berlin kentinde  01.09.2018 ile 31.08.2019 tarihleri arasında 12 ay sürecektir. Bu proje Anna Landsberger gençlik merkezinde olacaktır. Bu merkezde çoğunlukla yerel gençlik, kültür ve öğrenme süreçleri üzerine yoğunlaşılmıştır. Bu gençlik merkezinde yerel gençler kendi menfaatlerine göre boş zamanlarını geçirmektedir. Ayrıca, zamanın daha kaliteli geçmesi için girişimler yürütmekte ve bu gençlik merkezindeki tesis ve hizmetleri geliştirmektedirler. Gençlik merkezinin kullanıcıları, Yaşı 10’dan 27’ye kadar olan gençlerdir. Bölgede çoğunlukla ekonomik zorluklarla karşı karşıya olan insanlar ve gençlerle dolu birçok proje uygulanmaktadır. İlçede mülteci kamplarında mültecilere ev sahipliği yapılmaktadır. Anna’nın çevresindeki 2 kamp vardır, her biri 500 kişiye ev sahipliği yapmaktadır ve her biri 300 kişiye ev sahipliği yapan 3 staj konaklama birimi bulunmaktadır. Bu sayıya göre, yeni komşulardan bu yana “Anna Landsberger” gençlik merkezi hedef kitlesi haline gelen çok sayıda İngilizce, Arapça, Farsça konuşan gençler bulunmaktadır. Gençlik merkezi “Anna Landsberger” ilçedeki gençlerin aktif olarak çalışarak yaşamaktadır.

Projenin son başvuru tarihi 11 Mart 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

  • 18 – 30 yaş arası,
  • Toplumsal entegrasyon, sanatsal katılım ve etkinlik gençlerini organize etmek ve kolaylaştırmak için gereken gönüllü aranmaktadır.
  • Hizmet kullanıcıları çoğunlukla proje mekanını çevreleyen bölgede yaşayacaktır.
  • İlçede Arapça, Farsça veya Almanca bilgisine sahipler, “yeni” komşular geldiğinden dolayı takdir edilmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir