Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Avusturya’nın Steyr kentinde  03 Eylül 2018 ile 05 Temmuz 2019 tarihleri arasında 10 ay sürecektir. Bu projede yer alacak gönüllü açılış saatlerinde gençlik merkezinde gençlik liderleri ile birlikte olacaktır. Temel görevi gençler için “orada olmak” tır. Örneğin, Masa tenisi oynamak, onlara bir fincan çay sunmak, birlikte yemek pişirmek, onlara hayatlarında neler olup bittiğini konuşma fırsatı vermek, onları yeni şeyler, oyunlar ve etkinlikler denemek için motive etmek.
Ayrıca, gençlik liderlerine farklı projeler, etkinlikler (ilginç yerlerin gezileri, yaratıcılık çalıştayları, kültürlerarası yemek akşamları vb.) organize etmelerinde yardımcı olacaktır. Kendi kimliğini ve kültürünü getirme şansına sahiptir. Gönüllünün yetenek ve tercihlerine bağlı olarak, gönüllülerin / kişilerin sunabileceği / sunacağı şeylere katkısı olacaktır. Örneğin. Müzik atölyeleri, kişisel bir blog, gençlik merkezi için yaratıcı dekorasyon, ana sayfa için broşürler tasarlama vb. şeyleri organize etmekle birlikte kültürel geçmişini “uluslararası bir akşam” gibi bir proje için kullanacaktır.

Projenin son başvuru tarihi 07 Ocak 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

  • Hedef grubu 13-19 yaşlarındaki gençler olduğundan, AGH gönüllülerin en az 20 yaşında olması gerekmektedir.
  • Gönüllü, bazen gençlerin hayatlarıyla yüzleşmek ve sorularıyla uğraşmak için zorluk yaşayabileceğini bilerek, gençlerin yaşam ortamıyla ilgilenmeli ve açık fikirli olmalıdır.
  • Ekip çalışması ve uzlaşım kabiliyeti önemlidir.
  • Gönüllü, kendi düşünce ve yeteneklerini ortaya çıkarmak ve yeni yetenekler öğrenmek için de istekli olmalıdır.