Nevers, Fransa’da 1 Yıl AGH

Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Fransa’nın Nevers kentinde  01 Mart 2019 ile 29 Şubat 2020 tarihleri arasında 1 yıl sürecektir.
Gazetecilik, bilgi, iletişim ile ilgileniyorsanız ve küçük bir Fransız kasabasında bir yıl boyunca kalmak istiyorsanız, yabancı dil pratiği yaparak ve makaleler yazabilir, videolar yapabilir, bir radyo programını Fransızca yürütebilirsiniz.
Projenin son başvuru tarihi 15 Ocak 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

 • 18 – 30 yaş arası,
 • Gazetecilikle, iletişimle, makale yazmayı ve Fransızca iletişim kurmayı seven iletişimci ve yaratıcı bir kişi aranmaktadır.
 • Sosyal ağ yönetimi ve fotoğrafçılık hakkında temel bilgilere sahip olmak şarttır. WordPress ile grafik tasarım ve bloglama için belirli becerilere sahip olmak da bir artı teşkil edecektir.

Priştine, Kosova’da 6 Ay AGH

Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Kosova’nın Priştine kentinde  01 Mayıs 2018 ile 31 Ekim 2018 tarihleri arasında 6 ay sürecektir. Bu proje, hayvan refahı üzerine 6 ay süreyle katılmak isteyen bir gönüllü için fırsatlar sağlamayı amaçlayan bir projedir. Gönüllü, tutsaklık koşullarından kurtarılan 19 ayıyı ihtiyaçlarına ve karakteristik davranışlarına göre yaşayabilecekleri sağlanan koşullarda BEAR KANDÜD Priştine’deki günlük faaliyetlerini sürdürmekle yükümlü olan ekibin bir parçası olacaktır. Günlük rutinin ayılar için yiyecek hazırlama, davranışlarını izleme, verilerin tutulması ve ayılar için zenginleşme gibi görevleri vardır. Veteriner prosedürleri gözlemleme şansınız da vardır. Gönüllü, ziyaretçilerle etkileşime girecek, faaliyet alanında gerçekleşen tüm programlara (etkinlikler, çalıştaylar, öğrencilerle eğitim faaliyetleri vb.) yardımcı olacaktır.

Projenin son başvuru tarihi 31 Ocak 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

 • 18 – 30 yaş arası,
 • Programlarımızı desteklemeye, yeni yeterlilikler kazanmaya, yeni fikirlere ve yaklaşımlara açık olmaya, kültürel, sosyal ve çevresel projelerde birçok beceriye sahip birisine ihtiyaç duyan bir gönüllü arıyoruz.
 • Gönüllülerden, takım çalışması için gönüllü olmayı istemekle birlikte saygılı, açık görüşlü olmasını bekliyoruz ve ayrıca sorumlu, özerk ve inisiyatif kullanmaya istekli olmasını istiyoruz.

Steyr, Avusturya’da 10 Ay AGH

Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Avusturya’nın Steyr kentinde  03 Eylül 2018 ile 05 Temmuz 2019 tarihleri arasında 10 ay sürecektir. Bu projede yer alacak gönüllü açılış saatlerinde gençlik merkezinde gençlik liderleri ile birlikte olacaktır. Temel görevi gençler için “orada olmak” tır. Örneğin, Masa tenisi oynamak, onlara bir fincan çay sunmak, birlikte yemek pişirmek, onlara hayatlarında neler olup bittiğini konuşma fırsatı vermek, onları yeni şeyler, oyunlar ve etkinlikler denemek için motive etmek.
Ayrıca, gençlik liderlerine farklı projeler, etkinlikler (ilginç yerlerin gezileri, yaratıcılık çalıştayları, kültürlerarası yemek akşamları vb.) organize etmelerinde yardımcı olacaktır. Kendi kimliğini ve kültürünü getirme şansına sahiptir. Gönüllünün yetenek ve tercihlerine bağlı olarak, gönüllülerin / kişilerin sunabileceği / sunacağı şeylere katkısı olacaktır. Örneğin. Müzik atölyeleri, kişisel bir blog, gençlik merkezi için yaratıcı dekorasyon, ana sayfa için broşürler tasarlama vb. şeyleri organize etmekle birlikte kültürel geçmişini “uluslararası bir akşam” gibi bir proje için kullanacaktır.

Projenin son başvuru tarihi 07 Ocak 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

 • Hedef grubu 13-19 yaşlarındaki gençler olduğundan, AGH gönüllülerin en az 20 yaşında olması gerekmektedir.
 • Gönüllü, bazen gençlerin hayatlarıyla yüzleşmek ve sorularıyla uğraşmak için zorluk yaşayabileceğini bilerek, gençlerin yaşam ortamıyla ilgilenmeli ve açık fikirli olmalıdır.
 • Ekip çalışması ve uzlaşım kabiliyeti önemlidir.
 • Gönüllü, kendi düşünce ve yeteneklerini ortaya çıkarmak ve yeni yetenekler öğrenmek için de istekli olmalıdır.

Oslo, Norveç’te 1 Yıl AGH

Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Norveç’in Oslo kentinde  15 Ağustos 2018 ile 14 Ağustos 2019 tarihleri arasında 12 ay sürecektir. Bu projede gönüllü olacak kişi Oslo’nun merkezinde bulunan CISV Norveç ulusal ofisini desteklemek için her yıl seçilmektedir. Gönüllü kar amacı gütmeyen bir kurum olan CISV’de Ulusal Sekreterin yanında Ulusal ve yerel etkinliklerin oluşmasında yardımcı olacaktır.

Projenin son başvuru tarihi 01 Şubat 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

 • 18 – 30 yaş arası,
 • Gerekli başvuru profili:
  – İnisiyatif almak istemek,
  – Rahat ve bağımsız çalışabilen,
  – Yaratıcı ve becerikli,
  – Bir takımda çalışmanın tadını çıkarabilecek,
  – Gruplarla çalışma konusunda kendine güvenen.
 • İstenen başvuru sahibi profili:
  – Bir STK’da aktif bir gönüllü olarak deneyim yaşamış,
  – CISV veya benzer fikirli organizasyonlardaki deneyim yaşamış,
  – Yurt dışındaki yaşantı deneyimi olan,
  – Barış eğitimiyle ilgili tecrübe sahibi,
  – Deneyimsel öğrenme yöntemleri ile deneyimi olan,
  – Organizasyonel gelişmeyle ilgili ilgi sahibi,
  – Proje yönetimi deneyimi olan.

Løgstør, Danimarka’da 10 Ay AGH (2)

Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Danimarka’nın  Løgstør kentinde  01 Eylül 2018 ile 01 Temmuz 2019 tarihleri arasında 10 ay sürecektir. Løgstør Tilbuddene, 18 ila 80 yaş arasındaki 54 zihinsel engellinin kalıcı evidir. Løgstør Tilbuddene’de 65 sosyal hizmet uzmanından ve bir idari personelden oluşmaktadır. 24 saat gerekli yardımların sağlandığı, diyet, hijyen ve yaşam için diğer ihtiyaçların karşılandığı bir kurumdur.
Bu kurumun arzusu, her ikamet için “İyi Yaşam” sağlamaktır. İnsanlara karşı değer veren bir yaklaşım içerisindedir ve her bir insanı benzersiz saymaktadır. Bu nedenle daima saygı ve hassasiyetle  davranılmaya önem vermektedir.
Gün boyunca, konut sakinlerinin çoğu, BV Vesthimmerland’deki koruyucu atölyede güvenli, engelli dostu bir ortamda bulunacaktır. Sakinler eğer isterlerse, akşamları ve hafta sonları aktiviteler yapılmaktadır ve evden çıkarak geziler yapılmaktadır.
Farklı insanların ve farklı yaşam biçimlerinin yaşama dahil edilmesi ve anlaşılmasına inanılmaktadır.

Projenin son başvuru tarihi 04 Ocak 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

 • 22 yaşın üstünde,
 • Engelli insanlar için bir öğrenim topluluğunun parçası olmaya istekli,
 • Engelli insanlara karşı güler yüzlü ve onları seven.

Løgstør, Danimarka’da 10 Ay AGH (1)

Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Danimarka’nın  Løgstør kentinde  Eylül 2018 ile Temmuz 2019 tarihleri arasında 10 ay sürecektir. BV Vesthimmerland, normal işgücü piyasasının dışında, engellilere yönelik koruyucu atölyeler ve sosyal meslekler için faaliyet gösteren  bir kamu kuruluşudur. Koruyucu atölyeler, Vesthimmerland bölgesindeki yerel topluluktan engelli insanlara fırsatlar sağlayan, engelli insanlara yardım eden, becerilerini geliştirmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olan, yaptıkları ürünlerle bir gelir kazanmaları için güvenli, engelli dostu ortamlardır. BV Vesthimmerland Vesthimmerland Belediyesi bölgesinde 8 yerde yayılmış her gün yaklaşık 180 kişi katılmaktadır.

Bu organizasyonda 40 sosyal, 3 idari işçi ve pratik işlere bakacak 1 personel istihdam edilmektedir.

Gönüllü, desteklenen vatandaşların sosyal yeterliliğini geliştiren faaliyetlere katılır.
Gönüllü, ev gezilerine katılır ve desteklenen gönüllüler için yeni etkinlikler / işler geliştirir.
Gönüllü pazarlama ile de ilgilenecek, organizasyonlar yapacaktır.

Projenin son başvuru tarihi 04 Ocak 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

 • 22 yaşın üstünde,
 • Engelli insanlar için bir öğrenim topluluğunun parçası olmaya istekli,
 • Engelli insanlara karşı güler yüzlü ve onları seven.

Škofja Loka, Slovenya 1 Yıl AGH

Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Slovenya’nın  Škofja Loka, kentinde 07/08/2018 ile 07/07/2019 tarihleri arasında 1 yıl sürecektir. Bu projeye ev sahipliği yapacak kurum, 5 grup evden oluşuyor ve her biri 8 çocuğun yaşadığı, davranış ve duygusal rahatsızlıkları olan, yeniden sosyalleşmeye ihtiyaç duyan çocuklardan oluşan bir kurumdur. Dört grup evi, öncelikli olarak ilkokula devam eden çocuklar üzerine yoğunlaşırken, bir grup evi liseye devam eden çocuklar içindir. Grup evlerinde, psikologlar, sosyal hizmet uzmanları, sosyal pedagoglar çalışmaktadır. Gelecek AGH gönüllüsü, ekibin personelinin eşit üyesi olarak katılacaktır ve çocukların diğer yerel organizasyonlarla daha fazla bağlantı kurmaları için yerel topluluğa daha fazla dahil olmalarına yardımcı olacaktır. Projenin hedefi, çocuklaru yerel çevreye daha entegre hale getirmek ve insanlar arasında hâlâ var olan çocuklar hakkındaki önyargıları aşmaktır.

Projenin son başvuru tarihi 31 Aralık 2017 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

 • 18 – 30 yaş arası,
 • Adaylar, duygusal ve davranışsal bozuklukları olan çocuklar ve ergenlerle çalışmak isteyen, motive edilmiş, esnek fikirli, yaratıcı, açık fikirli, kendinden insiyatifli, iletişimi güçlü, hoşgörülü olmalı ve İngilizce konuşabilmelidirler.
 • Pedagoji, psikoloji gibi geçmiş deneyimler , sosyal hizmet ve / veya gençlerin eğlencelerini bilen, tecrübe sahibi olanlar memnuniyetle karşılanmaktadır. Müzik, spor, elle aktiviteler, el sanatları, danslar, sanat, multimedya becerileri de uygundur. Gönüllü kendi fikirlerini projeye getirmeli ve yaratıcı olmaya hazır olmalıdır. Kendi projelerini planlamak ve yürütmeyi kabul etmelidir. 

Kolding, Danimarka’da 1 Yıl AGH

Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Danimarka’nın Kolding kentinde 01/08/2018 ile 31/07/2019 tarihleri arasında 1 yıl sürecektir. Bu AGH projesi ‘Kolding’deki Genç Kültürel Çeşitlilik’, Kolding Youthschool tarafından yapılmakta ve bu proje Kolding’in merkezindedir.Uluslararası katılımcıya, yerel kültür girişimcilerinin, müzisyenlerin, personelin ve diğer yaratıcı insanlarla birlikte yeni kurulan kültür evi olan Bygning 5 (Building 5) ‘te birlikte çalışma tecrübesini sunulmaktadır. Genel olarak tüm fikirler, kültürel etkinlikler, çalıştaylar ve faaliyetler kullanıcılar tarafından kurulur ve organize edilir. Bu nedenle iş zaman zaman değişebilir ve değişecektir.

Projenin son başvuru tarihi 08 Ocak 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

 • 18 – 30 yaş arası,
 • Açık fikirli, farklı kültürlerle çalışmayı seven,
 • Etkinlik planlama hakkında bilgi sahibi olan bir katılımcıyı tercih edilmektedir. Ancak bununla ilgili bir ilgiye sahip olduğunuz sürece bu bir talep değildir.
 • 16-35 yaş grubunu hedef alan kültür çalışması içerisinde pratik / deneyim kazanan kişiler bu AGH projesine başvurmayı düşünmelidir.

 

MONTFERRAND-DU-PERIGORD Fransa’da 1 Yıl AGH

Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, 01.10.2018 ile 31.07.2019 tarihleri arasında Montferrand-du-Périgord, Bordeaux’nun 130 km doğusunda, çok kırsal alanda küçük bir kasabada gerçekleşecektir. (170 nüfuslu). Köyde yaşayan farklı ülkelerden (İngiliz, Alman ve Hollandalı) insanlar vardır. Başlangıçta, köyü gözlemlemek ve uyum sağlamak için zamana sahip olacaksınız. Daha sonra dil / ülke / kültür vb. ile ilgili kendi projenizi planlamanız gerekecektir. Ayrıca web sitesini, köyün sosyal ağını yönetme sorumluluğunuz da olabilir. Ayrıca kütüphane, spor, turistik ve kültürel etkinlikler organize etme, yerli halktan hikayeler ve deneyimler toplamak, AGH hakkında konuşmak ve Avrupa bilincini geliştirme gibi farklı etkinliklerde bulunabilirsiniz …Böylece farklı yaştaki insanlarla iletişim kuracaksınız.

Périgueux’deki koordinasyon organizasyonu Les FRANCAS, diğer gönüllülerle tanışma fırsatlarını organize edecektir.

Projenin son başvuru tarihi 03 Ocak 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

 • 18 – 30 yaş arası,
 • Küçük bir köyde yaşayacağının farkında olmak .(170 nüfuslu)
 • Ehliyeti olan,
 • Proaktif ve farklı yaş ve kültür insanlarla buluşmayı isteyen,
 • Yaratıcı ve insiyatif almaya hazır kişiler başvurabilirler.

Ribérac, Fransa’da 1 Yıl AGH

Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Fransa’nın Ribérac kentinde 01/09/2018 ile 31/08/2019 tarihleri arasında 1 yıl sürecektir. Bu projedeki barındırma organizasyonu, Dordogne’de bulunan topluluklar arası bir organizasyondur. Bu projede yer alacak gönüllü, “Çocuk ve Gençlik” Hizmetleri ekibine dahil olacaktır. Gönüllünün başlangıçta, kasabayı gözlemleme ve adapte etme zamanı olacaktır. Daha sonra, Avrupa etkinlikleri geliştirmek ve diline ve kültürüne karşı farkındalık yaratmaya teşvik edilecektir. Örneğin:
• 3 ila 17 yaşları arasındaki dil, kültürlerarası, spor, kültürel etkinlikler,
• AGH Büyükelçisi,
• Avrupa gençlik değişim programlarının uygulanmasına yardımcı olmak,
• Blog oluşturma konusunda yardımcı olma,
• Avrupa ya da uluslararası hareketliliğin teşvik edilmesi için kurumsal ya da birliktelik toplantılarına katılmak gibi.
Çeşitli merkezlerde liderlik edebileceğiniz kişisel bir proje teklif etme imkânınız var. Ekibin üyeleri tarafından gerektiğinde yardım alacaksınız.

Périgueux’deki koordinasyon organizasyonu Les FRANCAS, diğer gönüllülerle tanışma fırsatlarını organize edecektir.

Projenin son başvuru tarihi 03 Ocak 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

 • 18 – 30 yaş arası,
 • Çocuklarla ve gençlerle iletişim kurmak ve aktiviteler yapmaktan hoşlanan, açık fikirli gönüllü 2 gönüllü aranmaktadır.
 • Bu proje için önceki deneyim, eğitim, dil becerileri istenmemektedir.
 • Ehliyet sahibi olanlar tercih sebebi olacaktır.