Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Kosova’nın Priştine kentinde  01 Mayıs 2018 ile 31 Ekim 2018 tarihleri arasında 6 ay sürecektir. Bu proje, hayvan refahı üzerine 6 ay süreyle katılmak isteyen bir gönüllü için fırsatlar sağlamayı amaçlayan bir projedir. Gönüllü, tutsaklık koşullarından kurtarılan 19 ayıyı ihtiyaçlarına ve karakteristik davranışlarına göre yaşayabilecekleri sağlanan koşullarda BEAR KANDÜD Priştine’deki günlük faaliyetlerini sürdürmekle yükümlü olan ekibin bir parçası olacaktır. Günlük rutinin ayılar için yiyecek hazırlama, davranışlarını izleme, verilerin tutulması ve ayılar için zenginleşme gibi görevleri vardır. Veteriner prosedürleri gözlemleme şansınız da vardır. Gönüllü, ziyaretçilerle etkileşime girecek, faaliyet alanında gerçekleşen tüm programlara (etkinlikler, çalıştaylar, öğrencilerle eğitim faaliyetleri vb.) yardımcı olacaktır.

Projenin son başvuru tarihi 31 Ocak 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

  • 18 – 30 yaş arası,
  • Programlarımızı desteklemeye, yeni yeterlilikler kazanmaya, yeni fikirlere ve yaklaşımlara açık olmaya, kültürel, sosyal ve çevresel projelerde birçok beceriye sahip birisine ihtiyaç duyan bir gönüllü arıyoruz.
  • Gönüllülerden, takım çalışması için gönüllü olmayı istemekle birlikte saygılı, açık görüşlü olmasını bekliyoruz ve ayrıca sorumlu, özerk ve inisiyatif kullanmaya istekli olmasını istiyoruz.