Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Danimarka’nın  Løgstør kentinde  01 Eylül 2018 ile 01 Temmuz 2019 tarihleri arasında 10 ay sürecektir. Løgstør Tilbuddene, 18 ila 80 yaş arasındaki 54 zihinsel engellinin kalıcı evidir. Løgstør Tilbuddene’de 65 sosyal hizmet uzmanından ve bir idari personelden oluşmaktadır. 24 saat gerekli yardımların sağlandığı, diyet, hijyen ve yaşam için diğer ihtiyaçların karşılandığı bir kurumdur.
Bu kurumun arzusu, her ikamet için “İyi Yaşam” sağlamaktır. İnsanlara karşı değer veren bir yaklaşım içerisindedir ve her bir insanı benzersiz saymaktadır. Bu nedenle daima saygı ve hassasiyetle  davranılmaya önem vermektedir.
Gün boyunca, konut sakinlerinin çoğu, BV Vesthimmerland’deki koruyucu atölyede güvenli, engelli dostu bir ortamda bulunacaktır. Sakinler eğer isterlerse, akşamları ve hafta sonları aktiviteler yapılmaktadır ve evden çıkarak geziler yapılmaktadır.
Farklı insanların ve farklı yaşam biçimlerinin yaşama dahil edilmesi ve anlaşılmasına inanılmaktadır.

Projenin son başvuru tarihi 04 Ocak 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

  • 22 yaşın üstünde,
  • Engelli insanlar için bir öğrenim topluluğunun parçası olmaya istekli,
  • Engelli insanlara karşı güler yüzlü ve onları seven.