Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Slovenya’nın Krško kentinde  Mayıs 2018 ile Mayıs 2019 tarihleri arasında 12 ay sürecektir. Bu proje Gençlik Medyası üzerine, medya üretimi alanında yeni başlayanlar ve profesyoneller için olacaktır. Yerel gençlik ve gerçek sosyo-kültürel süreçlerle bağlantılı olarak, farklı türlerde ayda birkaç video üretmek için bir fırsat olacaktır. Aylık yapımlar, internette sunulan Gençlik TV Dergisinde sunulacaktır. Bazıları da farklı film festivallerinde sunulacaktır.
Medya eğitimi ile ilgileniyorsanız, gençler için düzenlenen atölye çalışmaları ve eğitimler eşliğinde pratik becerilerinizi geliştirebilirsiniz. DZMP ofisi, bilgisayarlarla ve saha çalışması ve işlemleri için gerekli tüm donanıma sahiptir. Burada yönetmenlik, kameracılık, ışıklandırma ve post prodüksiyon temellerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca DZMP’nin Luksuz film Festivali organizasyonuna katılma şansını elde edeceksiniz. Gönüllülere konaklama, yiyecek ve yerel ulaşım için para, cep harçlığı verilecektir. Seyahat masrafları kısmen AB Erasmus + kurallarına göre iade edilecektir.

Projenin son başvuru tarihi 15 Ocak 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

  • 18 – 30 yaş arası,
  • Medya eğitimi ile ilgilenen ve film yapım becerilerini geliştirmek isteyen,
  • Kendi inisiyatifini kullanabilecek, motivasyonlu, iletişimsel beceriye sahip, yaratıcı ve sorumluluk sahibi,
  • Gençler ile, medya, film ve videolarla çalışmakla ilgilenmeye istekli,
  • Sinema yapımı ya da fotoğrafçılıkla ilgili bazı temel bilgilere sahip olmak arzu edilir, ancak bu gerekli değildir.
  • En azından temel İngilizce bilgisi istenir.