Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Finlandiya’nın Konnevesi kentinde  02 Temmuz 2018 ile 30 Kasım 2019 tarihleri arasında 6 ay sürecektir. Bu proje Konnevesi Belediyesinde gerçekleşecektir. Konnevesi 4H Association, 6-28 yaş arası gençler için serbest zamanlı etkinlikler, kulüpler, eğitimler, girişimcilik, uluslararasılık ve geziler sunmaktadır. Gönüllü yukarıda belirtilen konularda, örneğin yerel gençlik merkezindeki gençlerle çalışacaktır. Gönüllülük, gençler için uluslararası ve çok kültürlülüğün (veya gönüllülerin kendi menfaatlerini uyan başka şeylerin) temaları ile kendi kulübüne de sahip olabilir. Gönüllüler ayrıca Konnevesi 4H Derneği ofisinde afişler düzenleyecek ve etkinlikler planlayacaklardır.

Gönüllü ayrıca Konnevesi’deki okulların öğrencileri ile görev alacaktır. Gönüllülerin, okul öncesi eğitim faaliyetleri için her yaştan çocuk ve gençlerle görevleri olacaktır. Gönüllüler ayrıca yerel anaokulunda da çalışabilirler. Gönüllüler, etkinlik planlama / yönetim ve büro çalışması için belediyenin serbest zaman bürosu için çalışacaklardır.

Projenin son başvuru tarihi 18 Ocak 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

  • 18 – 30 yaş arası,
  • Gönüllüler İngilizce çalışıp, iletişim kurabilmelidir.
  • Açık fikirli, güvenilir ve farklı tür ve yaşlı insanlarla çalışmaktan mutluluk duymaları gerekir.Yaygın öğrenim ile ilgilenen gönüllüler aranmaktadır.
  • Gönüllüler bağımsız olarak çalışabilir, ancak özellikle iyi grup çalışması becerilerine sahip olmalıdırlar.
  • Temel IT becerileri, başvuranın avantajı olarak kabul edilir.