Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Hırvatistan’ın Karlovac kentinde  01 Ekim 2018 ile 30 Eylül 2019 tarihleri arasında 12 ay sürecektir. Bu proje, bir gençlik merkezinde gerçekleşecektir. Söz konusu gençlik merkezi, gençler için yaygın eğitim faaliyetleriyle ilgilenen ve boş zaman etkinliklerinin bir yeridir. Orada çeşitli etkinlikler düzenlenmekte; sanat ve yaratıcı atölye çalışmaları, sanat sergileri, BT atölyeleri, yabancı dil dersleri, sosyal ve pedagojik atölye çalışmaları, bilgi etkinlikleri bunlara örnektir. Bu proje, bu faaliyetlerin teşvik edilmesi ve benzer faaliyetlerin uygulanmasına odaklanmıştır.

Gönüllünün görevleri:
* Gençlik Merkezindeki etkinlikler hakkında kısa videolar yapma,
* Gençlik Merkezinin tanıtımını amaçlayan grafik materyallerin (posterler, broşürler) yapılması,
* Çevrim içi ve yüz yüze Gençlik Merkezi tanıtımı (Facebook ve Instagram yönetimi, Gençlik Merkezinde gençlere faaliyet gösterilmesi),
* Gençler için atölye çalışmaları hazırlamak ve uygulamak (konular: sanat, gençlik bilgileri, vb.),
* Kendi faaliyetlerini geliştirecektir.

Projenin son başvuru tarihi 20 Ocak 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

  • 18 – 30 yaş arası,
  • Gönüllüler, Hırvatistan’da AGH’lerini de yapan diğer gönüllülerle bir araya gelebilecekleri Hırvat NA tarafından düzenlenen geliş ve orta vadeli eğitimlerine katılacaktır.
  • Haftada bir gönüllüler Hırvatça dil dersi alacaklar