Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Almanya’nın Johannesberg kentinde  01 Eylül 2018 ile 31 Ağustos 2019 tarihleri arasında 1 yıl sürecektir. Sahip oldukları yaş, kökeni veya uyruğu ne olursa olsun insanlarla çalışmayı seviyorsanız, çocuklarla oynamayı seviyorsanız, aynı zamanda yaşlılarla zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız “Mehrgenerationenhaus Lebenträume” size göre bir yer olacaktır.
Johannesberg’in küçük köyündeki (4000 nüfuslu) birçok kuşağı barındıran bu ev, tüm nesiller için buluşma yeridir. Her yaştan, milliyetten ve kökenden insanlara açıktır. Onların sloganları “Herkes hoşgeldi!” Ve en önemli ilkesi “Yaşlılara genç yardım” olan bu kurumda, esnek çocuk bakımı gibi düşük eşit hizmetleri sunar, yaşlılara alışveriş ve ev işleri ile yardımcı olur, mültecilere ve göçmenlere yardım eder ve çok daha fazlası olacaktır.
Bir Avrupa gönüllüsü olarak, Mehrgenerationenhaus’un sunduğu çeşitli faaliyetler ve projelerden oluşan geniş bir yelpazede birçok farklı çalışma alanını deneyimleme şansına sahip olacaksınız ve Siz de kendi fikir ve projelerinizi başlatmaya davet edildiniz.

Projenin son başvuru tarihi 14 Ocak 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

  • 18 – 30 yaş arası,
  • Her yaştan, milliyetten veya kökenden insanlarla çalışmak istiyorsanız,
  • Çok küçük bir toplulukta yaşamaktan hoşlanıyorsanız,
  • Almanca diline ilişkin en azından bazı temel bilgiye sahipseniz,
  •  Almanya ve kültürü hakkında merak ettikleriniz  varsa,
  •  Kendi fikirlerinizi projeye getirir ve kendi projenizi yaratır, planlar ve yürütürseniz başvurabilirsiniz.