Gönüllü Hizmetinin İçeriği:

Bu proje, Almanya’nın Berlin kentinde  01.09.2018 ile 31.08.2019 tarihleri arasında 12 ay sürecektir. Berlin’de Roter Baum’un merkezi bir idari bölümünde gerçekleşecek bu projede gönüllüler; geçmiş, güncel ve gelecekteki projeler, projeler uygulama geliştirme, projelerin proje raporlarının izlenmesi, ortak organizasyonlar, bireyler, gönüllüler ve diğer paydaşlar ile iletişim ve Roter Baum’un geliştirilmesi gibi idari faaliyetlere odaklanacaktır. ORA Ağı (Roter Baum tarafından barındırılan) web sayfaları, Facebook sayfaları, bağlantılı profil, twitter … Bilgi günleri, uluslararası projelerin ve diğer projelerin veya diğer Roter Baum departmanlarının uygulanmasında destek olmakla birlikte projede düzenli faaliyetlerin bir parçasıdır (kesitsel destek). Gönüllüler, ilgili kuruluşun faaliyette bulunduğu bölgede ortak daireye yerleştirilecektir. Her gönüllünün kendi odasına girmesi ve aralarında ortak alanın paylaşılması söz konusudur (apartman ev sahibi 3 kişi). Her ayın başında gönüllü yiyecek, cep ve kamusal nakliye ücreti (Erasmus  kurallarına bağlı olarak ve toplu taşımacılık için gönüllü kategori için aylık biletin gerçek maliyetlerine göre yiyecek ve cep harçlığı) alacaktır.

Projenin son başvuru tarihi 11 Mart 2018 olup gönüllü olacak kişilerin Kaymakamlığımıza, en kısa sürede başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri:

  • 18 – 30 yaş arası,
  • Motivasyon sahibi, hedefe odaklı, ekip çalışmasına istekli ve bağımsız gönüllüler, projedeki etkinlikleri organize etmek ve kolaylaştırmak için gereklidir.