Gönüllü Hizmetin İçeriği

Almanya’nın Benediktbeuern şehrinde faaliyet gösteren “Jugendbildungsstätte Aktionszentrum Gençlik Merkezi” 12-18 yaş grubu gençlerin okul dışı vakitlerinde de öğrenmeye devam etmelerini ve kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere katılmalarını amaçlayan bir gençlik kurumudur.

Bu kurumda 1 Eylül 2018 ile 31 Temmuz 2019 tarihleri arasında gönüllü olarak faaliyette bulunacak kişiler aranmaktadır. Gençlik merkezinde düzenlenecek eğitimlerin hazırlanması ve uygulanmasına yardımcı olacak gönüllülerden merkezin uluslararası ilişkiler bölümünde yürütülen faaliyetlere de yardımcı olmaları beklenmektedir.

Aranan Gönüllünün Özellikleri

Gençlik çalışmaları konusunda deneyimli, iyi derecede Almanca bilen, doğa aktivitelerinde (yürüyüş, spor vb.) yer almaktan zevk alacak ve yaklaşık 10 ay boyunca oldukça küçük bir köyde gönüllü olarak hizmette bulunacağının bilincinde olan gençler bu projede yer alabilirler.

Konaklama ve Ulaşım

Kabul edilen gönüllülere Gençlik Merkezi bünyesinde bir oda verilecek olup yemekler Gençlik Merkezi yemekhanesi tarafından sağlanacaktır. Gençlik Merkezinin bulunduğu Benediktbeuern Almanya’da küçük bir köy olup en yakın şehir merkezi Münih’e trenle 60 km mesafededir. Bu projede gönüllü olarak yer almak isteyen ve benzer eğitim faaliyetlerine daha gönüllü olarak katılmış 17-30 yaş grubu gençler Kaymakamlığımıza gönüllü adayı olarak başvurabilirler.